Plakandzelzs izgatavošana un pielietošanas jomas

Plakandzelzs izgatavošana un pielietošanas jomas

Plakandzelzs (tērauda) – ir metālvelmējums, ko aktīvi izmanto būvniecībā un citās jomās. Dotais velmējums šķērsgriezumā ir taisnstūra un tas ir optimālas izvēles veids, no kā veidot metinātos profilus, dažādas konstrukcijas, spirālveida šuvju caurules, ūdensnoteku sistēmas.

Plakandzelzs – teicams materiāls, lai izgatavotu plakanās atsperes, balstatsperes un citus virsbūves elementus. Citās nozarēs no tās izgatavo nožogojumus, ka arī nesošos un dekoratīvos elementus. Turklāt, bieži, kā metālapstrādes veids, tiek izmantota kalšana.

Mēs realizējam visu šī metālvelmējuma sortimentu uz pievilcīgiem nosacījumiem. Pie mums ir iegādājama tērauda plakandzelzs, platumā no 10 – 400 mm, biezumā no 3 – 60 mm un to var nopirkt jebkurā daudzumā. Ar esošajiem izmēru veidiem (pēc standarta EN 10058) Jūs varat iepazīties atbilstošajā mājas lapas sadaļā.

Tērauda plakandzelzs ražošana

Plakandzelzs tiek izgatavota ar karstās un aukstās velmēšanas metodi. Pirmajā gadījumā, sakarsēta līdz rekristalizācijas temperatūrai, sagatave tiek izvilkta caur speciāliem ruļļiem. Velmēšanas procesā tā paliek garāka un iegūst nepieciešamos platuma un biezuma parametrus. Šis ir visbiežāk izmantojamais metālvelmējumu veids, jo ir vienkāršs un ražīgs.

Neskatoties uz to, ka tiek izmantota intensīva karsēšana, karstās velmēšanas tehnoloģiskais process ir lētāks nekā aukstās velmēšanas. Tas ir tāpēc, ka karstā tērauda formēšanai jāpieliek mazāku slodzi, jo metāls ir ļoti plastiskā stāvoklī. Tehnoloģijas trūkums – gala produkta mazāka precizitāte, jo nodrošināt visas sagataves vienmērīgu sakarsēšanu ir ļoti grūti. Metāla fragmenti, uzkarsēti līdz dažādām temperatūrām, pēc iziešanas caur vieniem un tiem pašiem ruļļiem atdziest, samazinoties līdz dažādiem izmēriem.

Aukstās velmēšanas procesā plakandzelzs vai tērauda loksne tāpat tiek izvilkta caur formējošajiem ruļļiem, taču pirms tam netiek sakarsēta. Šīs tehnoloģijas galvenās priekšrocības – lielāka izgatavošanas precizitāte un virsmas kvalitāte. Uz plakandzelzs virsmas, ko iegūst ar aukstās velmēšanas metodi, nav sārņu, tāpēc šādu metālvelmējumu visbiežāk izmanto apdarē.

Iepazīstieties ar plakandzelzs sortimentu Baltic Metal Corporation katalogā un izvēlieties nepieciešamos izmēru tipus. Pie mums pārdošanā ir ne tikai augstas kvalitātes metālvelmējums, tāpat mēs sniedzam arī sagriešanas un piegādes pakalpojumus.