Leņķdzelzs – universāls metālvelmējumu veids

Leņķdzelzs – universāls metālvelmējumu veids

Metāla leņķdzelzs pelnīti tiek uzskatīts par vispieprasītāko metālvelmējumu veidu. Universāla forma, izmantošanas ērtība un augsta stiprība ar relatīvi zemo īpatnējo svaru, nodrošina tam plašāku pielietošanas sfēru, nekā dubult T sijai un cita profila velmējumu tipiem.

Pēc profila formas leņķdzelzs tiek iedalīts divos tipos: vienādmalu un dažādmalu. Pēc izmēriem – ar malas platumu no 20 līdz 250 mm un malas biezumu no 3 līdz 24 mm. Konkrēto variantu izvēlās, ņemot vērā slodzes, kuras būs jāiztur izgatavotajai no leņķdzelzs metālkonstrukcijai, un ar visiem šiem tipu izmēriem Jūs varat iepazīties mūsu kompānijas katalogā.

Karsti velmēts un auksti velmēts leņķdzelzs

Tāpat, kā švellers, arī leņķdzelzs tiek izgatavots ar karstās un aukstās velmēšanas metodi. Karsti velmēto no auksti velmētā nav grūti atšķirt pēc ārējām pazīmēm. Piemēram, uz tā virsmas var atrast sārņu kārtu, kura veidojas metālam sakarstot augstās temperatūrās. Tāpat, viena no pamatatšķirībām – auksti velmētam pa izliekuma līniju ir ārējais rādiuss. Karsti velmētam ārējā rādiusa nav, un pateicoties tam šis leņķdzelzs ir ar paaugstinātu stiprību.

Karsti velmētā leņķdzelzs priekšrocības:

  • Zemā cena un ražošanas vienkāršība.
  • Iespēja to izmantot metālkonstrukcijās, kuras pakļautas slodzei.
  • Lielāka lieces un griezes izturība, nekā auksti velmētam leņķdzelzim ar tādu pašu malu biezumu.

Pielietošanas joma

Mūsu realizējamais tērauda leņķdzelzs tiek izmantots:

  • Sadzīves un rūpnieciskās nozīmes metāla mēbeļu izgatavošanā.
  • Durvju, nožogojumu un vārtu ražošanā.
  • Angāru un ātri būvējamu ēku, tirdzniecības paviljonu nesošo metālkonstrukciju veidošanā.
  • Būvējot tiltus, estakādes, augstsprieguma elektropārvades līnijas.
  • Izgatavojot jūras un upju kuģus, piestātnes, naftas iegūšanas platformas.
  • Monolīto, dzelzbetona konstrukciju celtniecībā.

Šis materiāls ir ērts apstrādē un to var montēt gan izmantojot metināšanu, gan bultskrūvju savienojumus. Metālkonstrukcijas no leņķdzelzs, ekspluatējot zem klajas debess, jāaizsargā tās krāsojot.

Bez karsti velmētā leņķdzelzs, ko izgatavo pēc standarta EN 10056, kompānija Baltic Metal Corporation realizē jebkuros apjomos tādu produkciju, kā: švellers, dubult T sijas un citus metālvelmējumu veidus, kā arī sniedz piegriešanas, sagriešanas un piegādes uz pasūtītāja objektu, pakalpojumus.