Kāpēc, veidojot pamatus, ieteicams izvēlēties tērauda armatūru?

Būvniecībā, ievietojot izturīgas betona detaļas, tiek izmantoti pastiprināti karkasi. Jau daudzus gadus to ražošanai tiek izmantota armatūra, kas tiek piegādāta armatūras stieņu veidā. Saskaņā ar standartu normām pieejama armatūra, kuras diametrs ir 6 - 80 mm. Šis parametrs ir svarīgs, izvēloties velmētu metālu ēkas pamatiem. Ja tiek plānots būvēt ēku, kuras augstums nepārsniedz divus stāvus, tad tiek izmantoti izstrādājumi, kuru diametrs ir 10-16 mm. Mobilām un vājām augsnēm šis rādītājs tiek izvēlēts vēl lielāks.
Pastāv sekojoša armatūra:
- Gluda - materiāls nav paredzēts palielinātām slodzēm, tas darbojas kā tilts starp gareniskajiem stieņiem.
- Rievota - nodrošina labu savienojumu ar betonu, tiek izmantota kā spēka mezgli, uz kuriem gulstas liela slodze.
Armatūra plātņu pamatiem
Būvējot telpas, kurām ir palielināta slodzes uz pamatiem, tiek izvēlēta plātņu konstrukcija. Plākšņu ražošanai tiek izmantota dažāda veida armatūra. Katrs no slāņiem izveido armatūras šūnu sietu. Armatūras soļa garums tiek noteikts, ņemot vērā ēkas mērķi - jo smagāka ēka, jo mazākas tiek izgatavotas šūnas tērauda sietā. Ievērojot plātņu pamatu uzstādīšanas tehnoloģiju, var iegūt stabilu konstrukciju, kas ir izturīga pret ievērojamām slodzēm.
Armatūra betona sastāva izturības palielināšanai tiek izmantota sekojošu ēku un konstrukciju būvniecībā:
- privātmājas;
- daudzstāvu ēkas;
- ražošanas telpas;
- hidrotehniskie objekti;
- maģistrālā balsta kolonnas;
- ceļa segumi;
- lidlauku konstrukcijas;
- pazemes ēkas.
Šādus darbus noteikti jāveic betona grīdas seguma nostiprināšanas un sienu apmešanas laikā, kā arī iekšējās un ārējās apdares darbu procesu laikā.
Izvēloties armatūras izstrādājumus, jāņem vērā noteikti parametri. Pie tādiem pieskaitāmi - izmantotā betona sastāva kvalitāte, konstrukcijas robežslodze un ēkas ekspluatācijas īpašības. Ārpilsētas māju būvniecībā tiek izmantota gan rievotā, gan gludā armatūra, kuras izmēri ir 6–16 mm. Līdz šim reklamētajiem kompozītmateriālu veidiem ir zemāka izturība nekā metālam, jo to pagarinājuma koeficients ievērojami pārsniedz izturībai nepieciešamos rādītājus.