HEB un HEA tērauda sijas – kāda ir atšķirība?

HEB un HEA tērauda sijas – kāda ir atšķirība?

HEB un HEA tērauda dubult-T profila sijas ir pieprasītas būvniecības nozarē. Tās tiek izmantotas ēkas, kā arī konstrukcijas nesošo elementu aprīkošanai. Tostarp, tās izmanto pārsegumu montāžai. Gan viens, gan otrs veids ir garmēra sijas. Šķērsgriezumā tās veido burtu H. Tās ir dubult-T profila sijas. Tās var izturēt diezgan lielu slodzi bez deformācijas. Tām var būt plaukti, kas novietoti paralēli pamatnei vai viens otram, kā arī tie var būt novietoti slīpi. To ražošanai tiek izmantots augstas kvalitātes tērauds. Tās tiek izgatavotas, pielietojot karsto velmēšanu.

Šīm sijām ir tik daudz kopīga, taču tām ir arī ievērojamas atšķirības. Jo īpaši tas attiecas uz pamatnes un plauktu biezumu. Šī iemesla dēļ dubult-T profila sijai ar HEA marķējumu ir mazāka nestspēja nekā HEB, taču tā ir lielāka nekā IPE. To ļoti skaidri demonstrē siju izskats. HEB ir masīvākas, nekā HEA. Šim produktam plauktu garums ir lielāks, nekā pamatnes augstums, savukārt HEB šie lielumi ir vienādi.

Galvenās HEB un HEA siju īpašības un priekšrocības

  1. Pateicoties konstrukcijas īpašībām, tās var izturēt lielāku svara slodzi, nekā spēj parasta tāda paša svara kvadrātveida sija.
  2. Izturība pret koroziju.
  3. Viegla uzstādīšana un montāža.
  4. Ilgs kalpošanas laiks.
  5. Visdažādākie izmēri - atbilstoši plauktu platumam, pamatnes augstumam.
  6. Iespēja iegādāties pietiekami liela garuma siju.
  7. Salīdzinoši zema iepirkuma cena, pateicoties mazākam metāla izlietojumam ražošanas procesa laikā.

Ieteikumi saistībā ar izvēli

Ja Jums nepieciešama stingrāks pārsegums, bet vienlaikus Jūsu rīcībā ir uzticami nesošie elementi, tad priekšroku jādod HEB sijām. Savukārt tad, ja nepieciešams izveidot vieglāku, bet vienlaikus pietiekami izturīgu pret svara slodzēm grīdu, tad HEA būs vislabākā izvēle. Sija radīs mazāku svara spiedienu uz nesošajiem elementiem (piemēram, sienām), turklāt tas maksās mazāk. Pie izvēles kritērijiem, kuri vistiešākā veidā ietekmē izstrādājuma izturību, pieskaitāmi - šķērsgriezuma laukums, garums un izmērs, stiprinājuma veids.

Visi šie faktori ir jāņem vērā, veidojot konkrētu pārsegumu.

Jums ir nepieciešamas kvalitatīvas un ne pārāk dārgas HEB un HEA sijas? Vērsieties Baltic Metal Corporation uzņēmumā

Uzņēmums pārdod tikai augstas kvalitātes metāla izstrādājumus uz izdevīgiem nosacījumiem. Uzņēmums strādā ar juridiskām un fiziskām personām, rezidentiem un nerezidentiem, kā arī nodrošina ātru preču piegādi vajadzīgajā daudzumā.