Armatūras izmantošana celtniecībā

Armatūras izmantošana celtniecībā

Armatūra ir dzelzsbetona konstrukcijas neatņemama sastāvdaļa, kas piešķir izstrādājumam papildus mehānisko izturību. Sadalot spiedienu pa visu plakni, tā nodrošina paaugstinātu izturību pret svara slodzēm. Turklāt armatūru var izmantot kā dzelzsbetona konstrukcijas savienojošo elementu.

Armatūras ražošanai galvenokārt tiek izmantots tērauds. Tomēr to var izgatavot arī no citiem materiāliem.

Armatūras izmantošanas celtniecības nozarē

Armatūras celtniecībā tiek izmantota, lai izveidotu dzelzsbetona izstrādājumus, objekta daļas un dažādas konstrukcijas. Tā var veikt dažādas funkcijas - pastiprinošās, sadalošās, savienojošās. Ņemot vērā to, armatūras tiek iedalītas sekojošos veidos:

  • gabali. Tie ir stieņi, stūrīši, sijas utt. Var tikt izvietotas plāksnes iekšpusē un ārpusē. Izņemot izstrādājuma mehāniskās izturības palielināšanu, armatūras pilda savienojošā posma funkcijas, piemēram, starp plāksnēm. Tās tiek savienotas ar metināšanas palīdzību;
  • betona izstrādājumiem. Armatūra nodrošina paaugstinātu izturību pret svara spiedienu. To izmanto plātņu, pamatu veidošanai. Vispirms sametina vai mehāniski savieno ar karkasu, pēc tam to ievieto īpašā formā vai veidņos, kur ielej betonu;
  • stiepļu siets. Ar tā palīdzību tiek nostiprināti ēkas piekaramie elementi, kā arī tie, kas ekspluatācijas laikā tiks pakļauti paaugstinātam svara spiedienam. Jo īpaši to izmanto balkonu, lodžiju, nojumju ierīkošanai;
  • armējošais karkass. Tā ir dažādu veidu armatūru kombinācija. To izmanto veco ēku sienu nostiprināšanai, daudzstāvu ēku celtniecībā.

Vēl armatūra var tikt izmantota dzelzsbetona izstrādājumu ražošanas rūpnīcā vai būvlaukumā – pamatu izbūve. Atkarībā no izstrādājuma veida armatūru var pievienot noteiktā konstrukcijā vai sakraut slāņos betona liešanas laikā.

Uzņēmums SIA ”Baltic Metal Corporation” pārdod kvalitatīvu armatūru, piedāvājot pašu sortimentu

Pircējs atradīs dažādus armatūras veidus. Pieejamais sortiments ļauj garantēt piemērota varianta izvēli visdažādāko dzelzsbetona izstrādājumu veidu vai konstrukciju izveidei.

Vēl pircēju iepriecinās salīdzinoši zemā preču cena. Uzņēmums var nodrošināt šīs preces piegādi lielos daudzumos.